fbpx

Yuri Landman demonstreert..

De kunst van het preparen. John Cage kwam ooit op het idee om zijn doodgewone piano aan te passen door er spijkers in te slaan of schroeven tussen de snaren te stoppen. De klank veranderde radicaal  en zo ontstond de ‘prepared piano’.

Ook componist Hauschka (speelt zaterdag 5 april in de Rotterdamse Schouwburg) gebruikt deze techniek. Hij reist zonder zijn eigen vleugel: voor elk optreden prepareert hij weer een andere piano. Heb je altijd al meer willen weten over deze bijzondere techniek en hoe het de klank van een instrument verandert, kom dan om 16:00 uur (een uur voordat Hauschka speelt) naar de Schouwburg.

Yuri Landman gaat namelijk, aan de hand van een serie eenvoudige preparaties met huis-tuin-en-keuken artikelen, de zaal wegwijs maken met deze experimentele tak van musiceren en uitleggen hoe de wonderlijke klanken tot stand komen.[:]Demonstratie geprepareerde instrumenten

16:00 uur Rotterdamse Schouwburg

Festival news